שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
עודפי עור בבטן

הסרת עודפי עור לאחר ניתוח קיצור קיבה

תוכן עניינים

הסרת העור העודף לאחר ניתוח מעקף קיבה הוא הליך עדין מאוד. חשוב שיהיה מנתח מיומן ומיומן שיסיר את עודפי העור בזמן יעיל. ההחלטה האם להסיר או לא להסיר את עודפי העור לאחר ניתוח מעקף קיבה נתונה בידי המטופל, אך חשוב שיבינו מה זה כרוך וכיצד זה יכול להשפיע על ההחלמה. ניתוח מעקף קיבה הוא הליך כירורגי המשמש לטיפול בהשמנת יתר. העור על הבטן מוסר לעתים קרובות בהליך הנקרא ניתוח הידוק בטן. זהו תהליך שמסיר עודפי עור ושומן מהבטן.

ניתוח קיצור קיבה

ניתוח קיצור קיבה הוא הליך כירורגי המסייע למטופלים רבים לרדת במשקל. זהו ניתוח הרזיה בו כיס הקיבה והמעי הדק מצטמצמים בגודלם, עוקפים את רוב המעי הדק, מה שמוביל לירידה מהירה במשקל. ניתוח קיצור קיבה נעשה בדרך כלל כחלק מתוכנית הרזיה מפוקחת. זה יכול להיעשות גם כהליך מוצא אחרון כאשר טיפולים אחרים נכשלו. ניתוח מעקף קיבה יכול לשמש כדי לעזור עם השמנת יתר וסוכרת. ההליך מתבצע בבית חולים או במרפאת חוץ. ההליך כולל הקטנת גודל הקיבה כך שתכיל פחות מליטר אחד של מזון ומתחברת ישירות למעי הדק, תוך עקיפת רוב תהליכי העיכול של הקיבה.

הסרת עודפי עור מהבטן

הניתוח הנפוץ ביותר בעולם להסרת עודפי עור הוא מתיחת בטן. זהו הליך שניתן לעשות עם או בלי שאיבת שומן. ההליך נעשה בהרדמה מלאה ואורך בדרך כלל כשעתיים. המטופל יצטרך להישאר בבית החולים מספר ימים לאחר הניתוח ולאחר מכן יוכל ללכת הביתה על קביים או על כיסא גלגלים. שאיבת שומן מסירה שומן מאזור בגוף בשאיבה, מה שיוצר אפקט דומה לזה של שאיבת ואקום. שאיבת שומן אינה מסירה את העור, אלא מפחיתה אותו על ידי הסרת תאי שומן וכמה רקמות חיבור רופפות. ניתוח להסרת עודפי עור מהבטן הוא הליך שכיח. המנתח משתמש במגוון כלים כדי להסיר את כמות העור הנחוצה תוך שמירה על רקמת השריר ויצירת משטח חלק להצטלקות.

איך נוצרים עודפי עור בבטן?

עודף עור הוא מצב בו העור באזור הבטן מתוח, דליל ורפוי. זה יכול להיגרם מהריון או מעלייה במשקל. עודף עור עלול לגרום לבעיות רבות כמו כאב, אי נוחות וגרד. זה יכול גם להוביל לסיבוכים אחרים כמו זיהום ופציעה. נשים רבות שיש להן עודף עור חוות מצב זה לאחר ההריון. תוספת המשקל שנצברת במהלך ההיריון גורמת לסימני מתיחה בבטן עקב הרקמות הנוספות שמתווספות. העור שנמצא בבטן נקרא צפק. זוהי שכבת רקמה המכסה את חלל הבטן ואת איבריו. הצפק יכול ליצור קפלים, אשר מכונים לאחר מכן כקפלי עור. התאים בצפק מתחלקים ומתרבים במהירות, מה שמביא לעודף תאי עור. התאים העודפים הללו מצטברים על פני הגוף עקב חיכוך עם רקמות אחרות או התחככות באיברים אחרים כגון הריאות, הקיבה או שלפוחית השתן.

איך אפשר להסיר עודפי עור מהבטן?

העור על הבטן הוא אחד האזורים הרגישים ביותר בגופנו, שכן הוא חשוף לחיכוך מתמיד. אפילו כמות הלחץ הקלה ביותר יכולה לגרום לגירוי ואי נוחות. אחת הדרכים להיפטר מהעור העודף הזה היא באמצעות מתיחת בטן. מתיחת בטן היא הליך כירורגי שמסיר עודפי עור ושומן מהגוף. זה מבוצע בדרך כלל כדי ליישר את הבטן ולהסיר את עודפי העור של הטבור או קפל של עור רפוי סביב המותניים. לדוגמה, אם יש לכם עור רפוי בבטן התחתונה, ייתכן שהבטן התחתונה תתהדק עם שאיבת שומן או שיסירו את העור העודף לחלוטין עם ניתוח מתיחת בטן מלאה.

קצב ההרזיה אחרי ניתוח קיצור קיבה

ניתוח מעקף קיבה הוא הניתוח הנפוץ ביותר לירידה במשקל. זהו שרוול קיבה המגביל את כמות המזון שניתן לצרוך על ידי הקיבה. לניתוח קיצור קיבה יש אחוזי הצלחה גבוהים. רופאים ממליצים על הליך זה לחולים עם אינדקס מסת גוף (BMI) של מעל 40 וסובלים מהשמנת יתר. עם זאת, יש לו גם כמה סיכונים בריאותיים ארוכי טווח כולל תת תזונה, זיהום ודלקת קיבה. שיעורי הירידה במשקל לאחר ניתוח קיצור קיבה גבוהים מהליכי הרזיה אחרים כגון דיאטות שונות או ניתוח בריאטרי. ניתן לייחס זאת לעובדה שמטופלים שעוברים קיצור קיבה נוטים לאכול פחות ולהתאמן יותר לאחר הניתוחים. לאחר ניתוח קיצור קיבה, רוב האנשים מאבדים בין 30% ל-60% ממשקל גופם העודף. עם זאת, אנשים מסוימים עשויים להוריד יותר.

ניתוח קיצור קיבה עוסק לא רק בירידה במשקל אלא גם ביתרונות הבריאותיים לטווח ארוך. הניתוח עוזר לאנשים להרגיש טוב יותר ולנהל אורח חיים בריא יותר. אנשים מסוימים עשויים להיות מודאגים מהסיכונים של מעקף קיבה, במיוחד אם הם שוקלים זאת למטרות ירידה במשקל. עם זאת, ישנם יתרונות רבים הנלווים לניתוח זה וזה שווה את הסיכון.

היווצרות עור עודף אחרי ניתוח קיצור קיבה

ניתוח מעקף קיבה הוא הליך שמקטין את גודל הקיבה, עוקף את רובה ומתחבר למעי הדק. זהו ניתוח הרזיה נפוץ שעוזר לאנשים לרדת במשקל. לאחר שעברו ניתוח זה, חולים מתמודדים לעיתים קרובות עם עודפי עור בבטן. ישנן דרכים רבות להסיר עודפי עור לאחר ניתוח קיצור קיבה אך השיטה הנפוצה ביותר היא באמצעות טיפולי לייזר. ניתן להשתמש בטיפול בלייזר בבית או במרפאה והוא בטוח לכל סוגי העור, כולל אנשים כהי עור עם שיער בהיר או שיער כהה עם עור בהיר. עודפי העור לאחר ניתוח קיצור קיבה הוא השלכה שכיחה שניתן לטפל בה על ידי המטופל. עודפי העור עלולים לגרום לאי נוחות וקושי בלבישת בגדים. יש להסיר את עודפי העור בהקדם האפשרי כדי למנוע סיבוכים כגון זיהום ודלקות. בנוסף, ייתכן שיהיה צורך להסיר חלק מעודפי העור על מנת להקל על המטופל לאכול או לשתות. מטופלים לא צריכים להמתין זמן רב מדי לפני שהם מסירים אותו מכיוון שהם עלולים לקבל סיבוכים נוספים אם לא יסירו את עודפי העור בזמן.

זמן החלמה לאחר הסרת עודפי העור

ניתוח הסרת עודפי עור הוא אחד הניתוחים הקוסמטיים הפופולריים ביותר. הוא משמש כדי להסיר שומן מהבטן, בדרך כלל מהבטן התחתונה, ולאחר מכן למקם אותו מחדש כדי ליצור בטן שטוחה. לאחר הסרת העודפים בדרך כלל מומלץ לחולים לנוח שבוע או שבועיים לפני החזרה לעבודה. זה מאפשר להם מספיק זמן להתאושש ולהחלים ללא סיבוכים נוספים. זמן ההחלמה לאחר הסרת עודפי עור יכול להשתנות בהתאם להיקף הניתוח. מטופלים מסוימים עשויים להיות מסוגלים לחזור לעבודה לאחר יום אחד בלבד בעוד שאחרים עשויים לחלוף עד שישה שבועות לפני שהם יורשו לחזור עבודה שוב. לאחר שהסירו עודפי עור, המטופלים נדרשים לנוח לפחות שבועיים לפני שהם יכולים לחזור לעבודה. זמן ההחלמה הוא בדרך כלל כשישה שבועות.

טיפולים לאחר הסרת עודפי עור

המטרה העיקרית של ניתוח זה היא לשפר את קווי המתאר של הגוף וליצור צללית חלקה יותר. הצורה הנפוצה ביותר של ניתוח הסרת עודפי עור כוללת הסרה של עודפי השומן, העור ושרירי הבטן הרפויים, כמו גם מיקום מחדש של שריר הבטן (השריר שמפריד בין החזה לבטן). זה יכול לכלול גם הסרה או הידוק של איברים פנימיים שונים אחרים על מנת ליצור צללית הדוקה יותר. לאחר הניתוח, מומלץ למטופלים להישאר במיטה מספר ימים ולהימנע מהרמה כבדה או מפעילות מאומצת למשך 3 שבועות לפחות. כמו כן, מומלץ להם לקחת תרופות נגד כאבים לפי הצורך. התאוששות מתיחת בטן יכולה להיות מאתגרת, אך עם תוכנית הטיפול הנכונה לאחר הניתוח היא לא אמורה להיות קשה מדי.

מתלבטים לגבי ניתוח?

כדי לדעת איזה ניתוח מתאים לכם, מלאו את השאלון ותקבלו ייעוץ מקצועי ללא עלות!

מאמרים קשורים

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם ממש בקרוב