שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
הרמת חזה

הרמת חזה

ככל שנשים מתבגרות וככל שחזה האישה גדול יותר, בגלל כוח הגרביטציה הוא נוטה יותר לצנוח, להתרוקן וליפול. תהליכים טבעיים בחיי האישה כמו, הריונות לידות והנקה מאיצים את הצניחה וההתרוקנות. במאמר נתמקד בניתוח הרמת חזה וכיצד הוא מתבצע. נבחין בין הרמת חזה עם שתלים להרמה ללא שתלים. נרחיב לגבי מתי עושים את הניתוח, מהם הסיכונים הנלווים להליך, הזמן שהדרש להחלמה ועוד.

תוכן עניינים

מתי עושים ניתוח הרמת חזה

ניתוח להרמת חזה הוא הליך הנעשה משיקולי אסתטיקה בלבד והוא אינו נדרש לצורך שיפור בריאותי כלשהוא. למעשה אין בו צורך רפואי. הרמת חזה לרוב עושים רק לאחר שסיום פרק ההריונות והלידות בחיי האישה מכיוון שההיריון, הלידה וההנקה עלולים לפגוע בתוצאות הניתוח. את הניתוח עושות אלו המבקשות להחזיר לחזה שלהן את צורתו שלפני האימהות.

משקל יציב ואופטימלי

הליכי הרמת חזה יש להתחיל רק במידה ומשקל הגוף של האישה יציב ובמצבו האופטימלי. במידה והאישה נמצאת בעיצומו של תהליך הפחתה במשקל יש להמתין עם הניתוח עד לאחר השלמתו. הדבר חשוב מכיוון שהנפח הסופי של החזה והתוצאות של הניתוח עשויים להיות מושפעים דרמטית מהשינויים במשקל הגוף.

הרמת חזה עם שתלים

ניתוח הרמת חזה עם שתלים נעשה על ידי נשים רבות כאשר החזה שלהן קטן יחסית או לאחר שהוא התרוקן ונפול. במסגרת ניתוח הרמת החזה רגיל, הוא קטן במעט בשל הסרת עודפי העור והרמת חזה עם שתלים יכולה להחזיר את החזה למראה הטבעי ואף להגדיל אותו, בהתאם לרצון האישה. את ההליך הכירורגי לרוב מבצעים בשני שלבים.

השתלת חזה סיליקון

כיצד מתבצע ההליך

הרמת חזה עם שתלים יכול להיעשות בהליך טיפולי אחד או בשני שלבים בהתאם למורכבות של כל מקרה והמצב של האישה. כאשר ההליך מבוצע בשני שלבים נפרדים, בשלב הראשון של הניתוח מתבצעת ההרמה של החזה. רק לאחר ההחלמה של האזור מבצעים את השלב השני ומכניסים את השתלים. החלק המורכב בהליך הוא המיקום מחדש של הפטמות והעטרות.

במהלך ההרמה המנתח מסיר את רקמות העור המיותרות מהשדיים. ההליך נעשה, תוך שהאישה בהרדמה מלאה והוא נמשך בין שעתיים לשלוש.

התאוששות אחרי הרמה עם שתל

אחרי הרמת חזה עם שתלים נדרשת תקופת החלמה של בין שבוע לשבועיים ויש צורך לחבוש חזייה ייעודית לפרק זמן מסוים. הסיכונים הנלווים להליך זה כוללים מספר סיבוכים אפשריים שיכולים להצריך גם מענה כירורגי. יכול להיווצר דימום כתוצאה מדליפת דם אל כיס השתל שעלול לחייב גם ניתוח כירורגי נוסף.

סיכונים נוספים בניתוח

סיבוך נוסף שעלול להתרחש לאחר הרמת חזה עם שתלים הוא זיהום במקום. המענה הראשוני יהיה מתן אנטיביוטיקה וכאשר הזיהום מתפשט והטיפול האנטיביוטי אינו צולח, יהיה צורך  להוציא את השתלים. סיבוך נוסף שעלול לקרות הוא התקשות של הרקמות סביב השתל. מצב זה המכונה, קופסית עלול להיות מכאיב במיוחד. יבוצע שינוי מיקום לשתל ובלית ברירה גם הוצאה.

הרמת חזה ללא שתלים

הרמת חזה ללא שתלים מתאימה לנשים המעוניינות להחזיר לשדיים שלהן את המראה הזקוף, מבלי להוסיף להן נפח מעבר למה שהיה להן בצעירותן. במהלך ניתוח זה, הכירורג מסיר את עודפי העור שהצטברו באזור ומהדק את במקום. במידת הצורך הוא ממקם מחדש את הפטמה ומקטין את גודל העטרה. הוויתור על השתלים מונע יצירת עומס נוסף על הגב והכתפיים.

לתוצאה במראה טבעי

ניתוח הרמת חזה ללא שתלים נועד לאסוף, ככל שניתן, מהנפח הפנימי של רקמת השד לתוך מעטפת עור הדוקה ומעוצבת, על מנת ליצור מראה שד נאה ואסתטי. נשים המתאימות לניתוח הרמת חזה ללא שתלים הן נשים שהשדיים שלהן מספיק בשרניים והם מכילים בתוכם מספיק רקמה. התוצאה נראית טבעית לגמרי ולאחר ההחלמה נותרים סימנים עדינים בלבד.

בדיקות נדרשות לפני הניתוח

טרם ביצוע  הרמת חזה ללא שתלים יש לבדוק תפקודי קרישה, ספירת דם, ביוכימיה בסיסית, בדיקת אק"ג והדמיה של השדיים. נשים עד לגיל ארבעים יכולות להסתפק בהדמיית אולטרסאונד ונשים בנות ארבעים ומעלה נדרשות לבצע ממוגרפיה, על מנת לוודא שאין חשד לסרטן השד טרם ביצוע ההליך. נשים עם היסטוריה במשפחה של סרטן שד צריכות לדווח על כך מראש.

שלבי הניתוח

ניתוח הרמת חזה ללא שתלים מתבצע לאחר שהמטופלת בצום של 8 שעות. בשלב זה המנתח משרטט על גבי החזה את קווי המתאר השונים של הניתוח, על מנת לדעת היכן לבצע את החיתוכים להסרת עודפי העור. בשלב הבא, המטופלת מוכנסת לחדר הניתוח ומורדמת בעירוי על ידי רופא מרדים, תוך שהיא מחוברת במסכה לחמצן לקראת הניתוח עצמו.

בהתאם למצב החזה

הליך הרמת חזה ללא שתלים כאשר החזה נפול רק במקצת יכול להתבצע בהרדמה מקומית בלבד. במקרה זה המנתח הפלסטי מבצע חתך מסביב לעטרת הפטמה, אוסף את העור הרפוי ומרים כך את החזה. את עודפי העור המנתח מסיר רק לאחר שהוא בודק שהפטמה אכן ממוקמת במקום שהיא אמורה להיות. בסוף הניתוח הוא תופר את החתך, תוך שימוש בתפרים נמסים.

מהסקלפל ועד למחט התפירה

במהלך ניתוח הרמת חזה ללא שתלים, הכירורג מבצע חתך ניתוחי קטן ככל שניתן במיקום מוסתר, על מנת להרים את החזה למיקומו החדש. הוא יסיר את כל עודפי העור והשומן ויעצב את החזה במהודק. לבסוף הוא יסגור את החתך הניתוחי באמצעות תפרים. במידת הצורך הוא ישאיר נקזים טרם סיום ההליך והעברת המטופלת להתאוששות. הנקזים יוסרו לאחר מספר ימים.

חזה נפול מאוד

בהליך הרמת חזה כאשר החזה נפול מאוד יש צורך בחתכים נוספים ולא ניתן להסתפק בחתך מסביב לעטרה לבדו. בהתאם למצב החזה, המנתח מבצע חתך אחד נוסף מהעטרה כלפי מטה ובמידת הצורך גם  חתך בכפל שמתחת לשד. כך מתאפשר למנתח להדק את העור שעוטף את השדיים גם כאשר החזה נפול במיוחד.

חזה נפול הרמת חזה

החלמה והתאוששות

תקופת ההחלמה הראשונית לאחר הרמת חזה ללא שתלים אורכת כשלושה או ארבעה ימים. לעבודה שאינה כוללת פעילות פיזית מאומצת, ניתן לחזור בדרך כלל כבר לאחר שבוע עד עשרה ימים. חזרה לפעילות ספורטיבית ולעבודה הדורשת מאמצים פיזיים יכול לקחת בין חודש לחודש וחצי, בהתאם למאפיינים הבריאותיים של כל מטופלת ולאופן ההחלמה הספציפי שלה.

הוראות לימים שאחרי

אין להרטיב את אזור החזה עד להסרת התחבושות. שלושה ימים לאחר ניתוח הרמת חזה ללא שתלים מסירים את החבישות והנקזים ומותר להתקלח בכל הגוף. לאחר מכן ובהתאם להוראות הרופא יש למרוח משחה אנטיביוטית ולכסות את המקום בחבישה קטנה ובחזיית החלמה בין המקלחות. לאחר שבועיים ניתן להפסיק עם הפלסטרים ולהתחיל למרוח ג'ל לטשטוש הצלקות.

סיכונים אפשריים

בהרמת חזה ללא שתל יש סיכון לדימום והוא נחשב לנדיר במיוחד. במקרה של דימום יש צורך לחזור לחדר הניתוחים, לנקז את הדם, לעצור את הדימום, לצרוב את כלי הדם הבעייתי ולסגור מחדש. גם זיהום הוא סיכון אפשרי ונדיר גם כן והטיפול נעשה באמצעות אנטיביוטיקה. במרבית המקרים הצלקות של הניתוח מתאחות יפה אך קיים סיכון להצטלקות פחות נאה.

פגיעה עצבית או נמק

ישנו סיכון גם לאובדן תחושה בפטמה. רמת הסיכון לפגיעה בקצות העצבים תלויה בכמות הרקמה שיש להסיר, על מנת להדק את העור ולהקטין את השד ואת המעטפת העורית. סיכון נדיר במיוחד הוא לנמק של הפטמה והוא עלול להוביל למצב בריאותי חמור. הנמק מתפתח כאשר יש בעיה באספקת הדם לרקמות ובמצבים נדירים אלו יש לנתק את הפטמה ממקומה הישן.

הרמת חזה בשילוב שומן עצמי

כאשר רוצים להוסיף תוספת נפח לשדיים ולהקנות להם מראה עגלגל וצעיר יותר לא חייבים בהכרח להשתמש בשתלים. ניתן לבצע הליך הרמת חזה בו נעשה שילוב של שומן עצמי. הכירורג ישאב שומן שהצטבר במקומות מיותרים בגוף האישה ויזריק אותו לאזור השד במהלך הרמת החזה. לאחר הליך זה גם התחושה בשדיים תהיה טבעית יותר מאשר לאחר הכנסת שתלים.

הרמת חזה בשילוב שומן עצמי מומלצת בעיקר במקרים של אסימטריה גדולה בין השדיים. במצב זה, הרמת חזה עם שתל בשד אחד בלבד או עם שני שתלים בנפח ובמשקל שונים, יכול להוביל  עם הזמן לאסימטריה חדשה, כתוצאה מכך שהשדיים יזדקנו באופן שונה.

לקראת הניתוח

לקראת ביצוע ההליך חשוב שלא להסתיר מהמנתח שום דבר שיכול להשפיע על הצלחת ההליך או על רמת הסיכון האישית לסיבוכים. חשוב לעדכן אותו על כל בעיה או מחלה רפואית אחרת, כמו גם על  תרופות וויטמינים קבועים. יש להפסיק לעשן חודש לפני הניתוח, להימנע מחשיפת האזור לשמש בשבועיים לפני ולהימנע מצריכת אלכוהול כעשרה ימים לפני מועד הניתוח.

שמירה על תוצאות הניתוח

על מנת שהליך הרמת חזה ימלא את מטרתו גם בטווח הארוך חשוב לאחר הניתוח להקפיד על ביגוד ומשקל. הקפדה על חזייה גם ביום וגם בלילה הינה קריטית. במשך היום החזה נוטה ליפול כלפי מטה בגלל שהאישה עומדת או יושבת והגרביטציה פועלת כלפי מטה. לעומת זאת, במשך הלילה החזה נופל לכיוון הצדדים ועל מנת למנוע את הנפילה לכל כיוון חשוב לשים חזייה תמיד.

בלי דיאטות כאסח

בנוסף כפי שכבר ציינו, לשמירה על המשקל תפקיד חשוב גם כן בשימור התוצאה הטובה של הרמת חזה לאורך זמן ארוך. דיאטות כאסח למיניהן, מלבד הנזקים שלהן לבריאות הגוף, נוטות שלא להחזיק מעמד והגוף משיב לעצמו את מה שאיבד תוך זמן קצר. השינויים הללו במשקל הגוף פוגעות במיוחד בחזה האישה וגורמות לו להתרוקן ולצנוח ולאבד את כל מה שהושג בעת הניתוח.

טווח מחירים להרמת חזה

כפי שציינו, הרמת חזה הוא ניתוח אסתטי, אין בו צורך רפואי והתמחור בעבורו נעשה בשוק הפרטי וללא סבסוד של מערכת הבריאות הציבורית. המחיר תלוי בסוג ההליך ומורכבותו, כאשר הרמה ללא שתלים זולה משמעותית מהרמה עם שתלים. מדובר בניתוחים הדורשים רמה גבוהה של ידע, ניסיון, מיומנות, קפדנות ודיוק ולכן מומחים בעלי שם עשויים להיות יקרים יותר.

מרכיבי העלות

טווח המחירים משתנה כאמור בהתאם לסוג הניתוח, המרפאה בה ניתן השירות והרופא שמבצע בפועל את ההליך. המחיר מורכב מעלות שכר הרופא המנתח, עלות האשפוז והשימוש בחדר ניתוח, עלות השתלים במידה ונעשה בהם שימוש ועלות גורם מתווך במידה וישנו כזה.

הרמת חזה להחזרת המראה

לסיכום, במאמר זה עסקנו בהרחבה בניתוחי הרמת חזה ומתי עושים אותם. כפי שציינו, מדובר בהליך אסתטי שנעשה על חשבון המטופלת והמחיר נקבע, בהתאם לסוג ההליך ולמקום בו הוא נעשה. הרחבנו כיצד מתבצע ניתוח הרמת חזה עם שתלים וללא שתלים ולאילו מצבים מתאימים האפשרויות השונות.  במאמר סקרנו גם את הסיכונים האפשריים בניתוח ואת תהליך ההחלמה.

מאמרים קשורים

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם ממש בקרוב