שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
מיני מתיחת בטן

מיני מתיחת בטן

תוכן עניינים

מתי עושים ניתוח מיני מתיחת בטן

שני ההליכים נועדו לעצב בטן שטוחה וחטובה וההליך המתאים תלוי בהתאם לכמות עודפי העור ומיקומם. ניתן להסתפק בניתוח מיני כאשר עודפי העור מצומצמים יחסית ומרוכזים בין אזור הטבור לאזור המפשעה. במידה ועודפי העור נמצאים גם מעל הטבור או כאשר ישנה היפרדות בין שני שרירי הבטן האורכיים כתוצאה מהריון או עלייה מאסיבית במשקל יש צורך בניתוח מלא.

גורמים מעורבים

ניתוח מיני מתיחת בטן הוא ניתוח קוסמטי המיועד, הן לנשים והן לגברים הסובלים מהתדרדרות טבעית או מואצת בחוזק מסת שרירי הבטן ובמראה הבטן. התדרדרות לרוב נובעת מתהליכים טבעיים המושפעים מגורמים תורשתיים, סביבתיים ופיזיולוגיים שונים אשר מובילים לירידה במסה ובמתח של הסיבים והרקמות בשרירים.

מהלך הניתוח

בניתוח מתיחת בטן מלאה הכירורג מפריד את הטבור מהעור, מסיר עודפי שומן ועור ולאחר מכן מחבר בתפרים את הטבור למקום הנכון. במידה וצריך, המנתח גם יהדק את שרירי הבטן, על מנת לתקן מצב של דיאסטזיס רקטי. לעומת זאת בניתוח מיני מתיחת בטן ההליך הכירורגי מצומצם יותר וכולל שאיבת שומן מכל הבטן והסרה של עודפי העור בין אזור המפשעה לאזור הטבור בלבד.

במתיחת בטן מלאה המנתח מסיר את עודפי העור והשומן בכל שלושת אזורי הבטן ובאזור הערווה והמותניים. לעומת זאת בניתוח מיני מתיחת בטן הוא מסיר שכבות עור עודפות רק מהבטן התחתונה ומאזור הערווה.

שאיבת שומן

שאיבת שומן מאפשרת לחטב את הבטן וליצור מראה גוף פרופורציונלי יותר. במתיחת בטן מלאה קיימת הגבלה על כמות השומן שניתן לשאוב במהלך הניתוח, על מנת שלא להפריע לתהליכי ההחלמה באזור. לעומת זאת בניתוח מיני מתיחת בטן ניתן לשאוב כמות גדולה בהרבה של שומן מאזור הבטן ומאזורים נוספים בעת הצורך.

צלקות וסימנים

בכל ניתוח מתיחת בטן נותרת צלקת רוחבית בבטן התחתונה אשר ניתנת להסתרה על ידי התחתונים. במתיחת בטן מלאה הצלקת הרוחבית תהיה ארוכה יותר מזו שלאחר ניתוח מיני ובנוסף לכך נוספת צלקת נסתרת סביב הטבור. בניתוח המיני הטבור נשאר במקומו לכן לא תהיה צלקת סביב הטבור.

תוצאות במבחן הזמן

התוצאות של ניתוח מיני מתיחת בטן נוטות להחזיק זמן רב יותר מאשר מתיחת בטן מלאה מכיוון שההליך אינו כולל חיזוק מלאכותי של שרירי הבטן. עם זאת לאופן ההתנהגות של המטופל לאחר הניתוח השפעה עצומה על שמירת המצב לאורך זמן ונדרשת תחזוקה נכונה וקפדנית בהתאם להוראות הרופא. הניתוח המקוצר מבצע שינוי קטן יותר בגוף שפחות רגיש לשינויים בהמשך.

נקזים לאחר הניתוח

בדרך כלל ניתוח מיני מתיחת בטן אינו מצריך שימוש בנקזים. הדבר נובע מכך שמדובר בהליך פחות פולשני מזה הנדרש במתיחה מלאה של הבטן ושיקום מלאכותי מלא של שרירי הבטן. מכיוון שבניתוח המיני לא נעשה שימוש בנקזים, ההתאוששות נוחה יותר, התנועה פחות מוגבלת ויורד בכך גם הפוטנציאל להתפתחות זיהומים וכאבים נלווים.

סיכונים וסיבוכים

כל הליך כירורגי כרוך בסיכונים מסוימים בהתאם למידת הפולשניות של ההליך. מיני מתיחת בטן הוא הליך עם פחות סיכויים לסיבוכים רפואיים לעומת מתיחת בטן מלאה. הסיכון לדימום שיצריך ניתוח חוזר נדיר מאד ומוערך בכ-1% בלבד והסיכון לזיהום אף פחות. הצלקות ברוב המקרים של ניתוח מיני עדינות אך קיים סיכון להצטלקות לא מוצלחת ויש לקחת זאת בחשבון.

נוגדי קרישה ועישון

ניתוח מיני מתיחת בטן נערך כאשר המטופל בהרדמה מלאה וחשוב להקפיד על ביצוע ההוראות וההנחיות הרפואיות השונות לפני ואחרי הניתוח, על מנת להפחית את הסיכויים לסיכונים מיותרים. מיותרות. יש להקפיד על נטילת נוגדי קרישה לפני ההליך, כמו גם לחלוטין לעשן כ-6 שבועות לפני הניתוח ולהתמיד בכך גם אחריו.

אשפוז יום או לילה

מתיחת בטן מלאה ומיני מתיחת בטן שונים גם בצורך להתאשפז ללילה.  כאשר מדובר במתיחת בטן קטנה, בדרך כלל ניתן להשתחרר מהמרפאה עוד באותו היום, ללא צורך באשפוז לילי. לעומת זאת במתיחת בטן מלאה לרוב נדרשת השגחה של לילה אחד לפני שהמטופלים משוחררים לביתם להמשך תהליך ההחלמה. במתיחת בטן חלקית תהליך לרוב ההחלמה יהיה קצר יותר.

תקופת החלמה

משך ההחלמה ממתיחות בטן תלויה במצבו הגופני של הפציינט טרם הניתוח, בכמות העור שהוסר וכמות השומן שנשאב ועוד. במתיחת בטן מלאה הכוללת הידוק השרירים משך ההחלמה יכול להימשך מספר חודשים. לעומת זאת בניתוח מיני מתיחת בטן ההחלמה קלילה בהרבה וכבר לאחר שבוע או שבועיים ייעלמו רוב שטפי הדם והנפיחות שהופיעו לאחר הניתוח.

טווח מחירים

מחירם של ניתוחים קוסמטיים יכול להשתנות בתוך טווח רחב יחסית בשל העובדה שמדובר במחיר המותאם לפי פרמטרים שונים מול הלקוח ובהתאם להיקף של ההליך הנדרש. בחלוקה גסה ניתן לומר שהעלות של מתיחת בטן מלאה נעה בטווח של בין 30000 ₪ ל- 60000 ₪ בהתאם למקום והמומחיות של המנתח. טווח המחירים של מיני מתיחת בטן נע בין 20000 ₪ ל- 35000 ₪.

מרכיבי העלות

העלות למתיחת בטן נקבעת בדרך כלל לאחר פגישת ייעוץ ותאום ציפיות בין המנתח למועמד להליך. מחיר הניתוח יכול להיות מושפע ממשקלו של המטופל, כמות עודפי השומן והעורף מידת הצורך בשילוב הליכים שונים כגון, שאיבת שומן וקשירת שרירי הבטן, משך הזמן שיידרש לניתוח, עלות חדר הניתוח, המוניטין של המנתח, מספר אנשי הצוות שיהיה בהם צורך ועוד.

בחירת מקום ומנתח

את ההחלטה לגבי סוג הניתוח הנכון עבורכם והיכן לבצע אותו צריך לקחת ברצינות. למרות שמדובר בהליכים קוסמטיים, לכל הליך שכזה השפעה על מראה הגוף ועל הבריאות הכללית שלכם וחשוב לוודא מראש שאתם יודעים מה אתם עושים. חשוב לברר היטב מיהו המנתח שיטפל בכם, מה המוניטין שלו בתחום ומהי רמת המומחיות שלו בכירורגיה פלסטית ואסתטית.

התייעצו והתלבטו באופן כנה

בייעוץ לקראת ההליך, חשוב לשתף את המנתח בכל הלבטים שלכם ולשאול את כל השאלות, על מנת שתגיעו להחלטה כאשר ברשותכם התמונה המלאה של המצב. חשוב מאוד לספק למנתח את פרטי ההיסטוריה הרפואית שלך, כולל רשימת תרופות, ויטמינים ותוספי מזון מלאה. ישנם מקרים רבים שהרופא יורה על הימנעות מתרופות מסוימות לפני ואחרי הניתוח.

מתי כדאי להימנע מהניתוח

נשים שעוד מתכננות להיכנס להריון עתידי, כדאי להמתין עם ניתוח מיני מתיחת בטן עד לסיום מחזורי הילודה. הסיבה לכך היא שבמהלך ההליך מהדקים את שרירי הבטן האנכיים והריון ולידה יכולים לגרום להיפרדות שרירים אלה ולפגיעה בתוצאות ההליך ומטרותיו. ההליך אינו מומלץ גם למי שלא סיים את ירידתו המתוכננת במשקל.

היתרונות של ניתוח מיני מתיחת בטן

לסיכום הנושא, היתרונות של ניתוח מיני מתיחת בטן לעומת  מתיחת בטן מלאה הם שהחתך הנעשה בניתוח קצר, הטבור אינו מוזז ממקומו, אפשר לשאוב כמות גדולה יותר של שומן, ההליך פחות כואב, אין הגבלה בתנועה בגלל הנקזים וזמן ההחלמה וההתאוששות מהיר יותר. טווח המחירים של ניתוח מיני מתיחת בטן הינו נמוך משמעותית מזה של ניתוח בטן מלאה.

מתלבטים לגבי ניתוח?

כדי לדעת איזה ניתוח מתאים לכם, מלאו את השאלון ותקבלו ייעוץ מקצועי ללא עלות!

מאמרים קשורים

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם ממש בקרוב

לא בטוחים שאתם מתאימים?

רוצים להתייעץ איתנו ללא עלות?

מלאו שאלון התאמה, וניצור איתכם קשר ממש בקרוב