שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
מתיחת בטן אחרי לידה

מתיחת בטן אחרי לידה

תוכן עניינים

מה המטרה של ניתוח מתיחת בטן

העלייה במשקל במהלך ההיריון היא חדה. פעמים רבות הדבר מוביל לרפיון בבטן, בעיקר באזור הבטן התחתונה. מטרתו של ניתוח מתיחת בטן היא להחזיר את מצב הבטן לכפי שהייתה טרם הלידה. לעיתים השינויים של בטן האישה ניכרים לעין ופוגעים בדימוי העצמי שלה, ובהתאם גם במצב רוחה.

תופעה נוספת שמתרחשת אחר הלידה היא מתיחת יתר של הבטן. העור אלסטי מאד אך לעיתים לא עומד במתיחה שמתרחשת בהריון והתוצאה היא סימני קריעה בעור ששמם המקצועי הוא סטריאה. הקרעים לא מאפשרים לעור לחזור לקדמותו. ניתוח מתיחת בטן מאפשר לתקן גם מראה זה של העור ולהחזיר את המצב של העור לקדמותו.

כיצד מתבצע הניתוח

בהליך הניתוח של מתיחת הבטן הרופא המנתח מהדק מחדש את שרירי הבטן שנרפו בזמן ההיריון ומסיר את עודפי השומן. את עודפי העור הרופא המנתח כורת. לעיתים, יש להזיז גם את הטבור ולמקמו מחדש.

כמה זמן יש להמתין בין הלידה למתיחת הבטן

זמן ההמתנה בין הלידה לבין מתיחת הבטן משתנה באד בהתאם למטופלת האינדיבידואלית. ראשית, יש הבדל רב בין לידה רגילה לקיסרית, כך שזמן ההחלמה משתנה בהתאם. בלידה רגילה, זמן ההמתנה יהא בדרך כלל חצי שנה. יש לזכור כי זהו הזמן הממוצע ויכול להשתנות בין אחת לאחת.

לעומת זאת, בלידה קיסרית זמן ההמתנה הוא בין תשעה חודשים לעשרים וארבעה חודשים. זמן ההמתנה משתנה זאת משום שנקבע בהתאם למדדים של האישה. על האישה לחזור למדדים תקינים לפני ביצוע מתיחת הבטן, זאת משום שעליה לשמר את התוצאות אחר הניתוח.

מהו זמן ההחלמה

זמן ההחלמה אינו ארוך במיוחד אך עד שתוכלו לחזור לעצמכם לחלוטין ייקח בערך כחודש ימים. עם זאת, כבר לאחר מספר ימים תוכלו להתחיל לחזור לשגרה ולבצע פעולות יומיומיות. ישנן תופעות לוואי שלעיתים יש לאחר הניתוח כגון גרד, נפיחות ואדמומיות אך אלו חולפות לאחר מספר ימים.

הניתוח נחשב יחסית פשוט ולא מסוכן ולכן כולן יכולות לבצעו. הסיבוכים מניתוח זה הן יחסית נדירים אולם נשארת צלקת קטנה וכמעט בלתי נראית מניתוח זה.

מה אסור לעשות לאחר ניתוח מתיחת בטן

לאחר ניתוח מתיחת בטן המטופלת מקבל מהרופא המנתח רשימה של דברים אשר מותר לה לעשות וכאלו שאסור. יש לזכור כי הרופא המנתח מבצע את הניתוח אך ההחלמה והתוצאות תלויות במטופלת שעברה את הניתוח. מבלי הקפדה על הוראות הרופא המנתח, לא תצליח הפרוצדורה הרפואית בצורה מיטבית.

ראשית, אין לעשות ספורט או להרים משקלים במשך חמישה שבועות לאחר הניתוח. הספורט יש לעשו צריך להיות מתון מאד ובהתאם להמלצת הרופא. במידה והמטופלת תעשה ספורט הדבר יגרום לחץ על האזורים המנותחים והדבר עלול להוביל לשטפי דם.

בנוסף, לאחר הניתוח אין לשכב על הבטן והחזה. הלחץ שייוצר בעקבות שכיבה על אזורים אלו עלול להזיק מאד לאזורים המנותחים

על מה יש להקפיד לאחר מתיחת בטן

לאחר מתיחת בטן יש להקפיד על אורח חיים בריא והכולל פעילות גופנית ותזונה בריאה. השילוב של השניים ישמר את תוצאות הניתוח בצורה מיטבית.

מתלבטים לגבי ניתוח?

כדי לדעת איזה ניתוח מתאים לכם, מלאו את השאלון ותקבלו ייעוץ מקצועי ללא עלות!

מאמרים קשורים

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם ממש בקרוב

לא בטוחים שאתם מתאימים?

רוצים להתייעץ איתנו ללא עלות?

מלאו שאלון התאמה, וניצור איתכם קשר ממש בקרוב