שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
מתיחת בטן לאחר ניתוח קיסרי (1)

מתיחת בטן לאחר ניתוח קיסרי

תוכן עניינים

מדוע דווקא לאחר ניתוח קיסרי נהוג לבצע מתיחת בטן

לאחר הלידה לא תמיד הגוף של האישה חוזר לעצמו. אולם, לאחר לידה בניתוח קיסרי לעיתים נוצרת צלקת שנגרמת בעקבות הדבקה לרקמות העמוקות. צלקת זו בדרך כלל לא אסתטית ונשים רבות לא אוהבות את המראה שלה, זאת משום שהיא יוצרת מראה של קפל בעל מראה מעוות. יש להדגיש כי יש להמתין טרם מתיחת הבטן בערך כתשעה חודשים לאחר הניתוח הקיסרי.

מה מטרת מתיחת הבטן

מתיחת הבטן תפקידה הסרת עודפיי שומן ועור מאזורים שונים בבטן בהתאם לרצון המטופלת בהתייעצות עם הרופא המבצע. בדרך כלל המנתח יתרכז בלהחזיר את רמת מתח השריר הקודמת של שרירי הדופן שהייתה למטופלת לפני שעברה את הניתח הקיסרי.

מה כוללת מתיחת בטן לאחר ניתוח קיסרי

המנתח מסיר רקמות שומן ועודפי עור מאזורים שונים בבטן הקדמית והבטן הצידית. המטרה היא לא רק ליצור מראה צעיר שטוח של הבטן אלא גם מנוע מהבטן לחזור למצב הרפיון לאחר תום תקופת ההחלמה. למרות שהניתוח מחזק את הבטן הוא לא מספיק. על המטופלת לשמור על משקל תקין ולשלב זאת עם שילוב של ספורט ואורח חיים בריא.

מהו זמן ההתאוששות מהניתוח

לאחר ניתוח מתיחת בטן לא חוזרים לשגרה כל כך מהר. זמן ההתאוששות מהניתוח יכול לקחת עד כחודש. לנשים שעברו ניתוח קיסרי לעיתים זמן ההחלמה מתארך אף יותר. במהלך תקופת ההתאוששות יש להקפיד למלא אחר כל ההוראות של הרופא המנתח, זאת משום שאי מילוי ההוראות עלול ליצור גורמי סיכוי שיקשו על ההחלמה.

מי מתאימה למתיחת בטן

פרוצדורה רפאית זו אינה נחשבת למסובכת, מסוכנת או מורכבת. מלבד זמן ההחלמה שלוקח כחודש, אין דבר שצריך להכין מראש, או לעבור הכנה מתאימה לניתוח. בכל זאת, תידרש המנותחת לעבור בדיקות בהתאם לבקשת הרופא המנתח שבלעדיהן לא ניתן יהיה לעבור את הניתוח אך כל זה הוא חלק מהליך מתיחת הבטן.

כמה זמן יש לחכות לפני שעוברים מתיחת בטן

כפי שאמרנו לפני, בדרך כלל נהוג להמליץ על תשעה חודשים לידה בניתוח קיסרי לבין מתיחת בטן. אולם, זמן ההמתנה הוא בהחלט אינדיבידואלי ולכל אחת זמן ההמתנה יהיה שונה. הזמן יכול להתחיל ממינימום של תשעה חודשים אך יכול להיות גם 24 חודשים. הזמנים משתנים בהתאם לתפקוד ולתקינות הבריאות של המטופלת.

על מה יש להקפיד לאחר ניתוח מתיחת בטן

כל מטופלת צריכה להקפיד על מספר דברים שעליה לעשות ולא לעשות, וזאת מבלי שום קשר למקום בו נותחה. ראשית, יש איסור מוחלט על ספורט כולל הרמת משקלים לפחות לחמישה שבועות. במידה והמטופלת תעשה ספורט הדבר יוביל ללחץ ישיר על האזורים המנותחים בנוסף לעלייה של לחץ הדם והדופק. הדבר עלול ליצור שטפי דם בעקבות הלחצים העודפים על כלי הדם.

בנוסף, לאחר ניתח זה חל איסור מוחלט על שכיבה על הבטן ואזור החזה. זהו הלחץ הגדול ביותר שיכול להיווצר על האזור המנותח ולפגוע בתוצאות של הניתוח בצורה משמעותית.

מתלבטים לגבי ניתוח?

כדי לדעת איזה ניתוח מתאים לכם, מלאו את השאלון ותקבלו ייעוץ מקצועי ללא עלות!

מאמרים קשורים

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם ממש בקרוב