שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שאיבת שומן ירכיים

שאיבת שומן ירכיים

תוכן עניינים

למי מתאימה שאיבת שומן ירכיים

שאיבת שומן לא מתאימה לכל אחד. קהל היעד של שאיבת שומן ירכיים היא לאנשים בעלי משקל תקין שמנהלים אורח חיים בריא הכולל תזונה נכונה ופעילות גופנית. ללא אורח חיים בריא תוצאת שאיבת שומן ירכיים לא תישאר. הניתוח לא מיועד לאנשים שבעלי עודף משקל גדול מדי, זאת משום שלא ניתן לשאוב כמויות גדולות מדי של שומן בבת אחת, הדבר כרוך בסיכונים רבים מדי.

בנוסף, שאיבת שומן ירכיים לא מתאימה לכל גיל. בשביל לעבור שאיבת שומן יש להיות בעלי עור שעדיין בעל יכולת להימתח. בדרך כלל הגיל הממוצע בו העור מפסיק להימתח הוא 40. אולם, גם לאחר גיל 40 יהיו אנשים שיתאימו לניתוח שאיבת שומן ירכיים, ולכן התייעצו עם רופא כדי לדעת האם שאיבת שומן ירכיים מתתאימה עבורכם לאחר גיל 40.

שתי דרכים לשאיבת שומן ירכיים

ישנן שתי דרכים נפוצות לשאיבת שומן ירכיים:

הדרך המסורתית

במהלך שאיבת שומן בבטן הרופא משרטט ראשית על הירכיים את המקומות מהם הוא עומד לשאוב את השומן. השרטוט נעשה בעמידה, זאת כדי להראות את המראה המדויק של הירכיים, בשכיבה מתעוות המראה.

לאחר מכן מרדימים בצורה מקומית את האזורים מהם הרופא שואב את השומן. הרופא מחדיר צינוריות דקות אל החתכים שנעשו בעור הירכיים ודרכן נשאב השומן. השומן נאסף אל כלים שקופים כך שהרופא יכול לפקח על ההליך ועל הכמויות.

שאיבת שומן בלייזר

שלב השרטוט נשאר זהה. בשלב השני מבצעים חתכים זעירים שלתוכם מחדירים צינוריות שבראשן קרני הלייזר. קרן הלייזר תפקידה לפרק ולהמיס את תאי השומן טרם השאיבה. קרן הלייזר גם צורבת את כלי הדם ואת הרקמות העמוקות וכתוצאה מכך הטיפול מאפשר להיפטר גם מהשומן וגם מהעור העודף. לאחר השימוש בלייזר מתבצעת השאיבה.

יש לבחור את הדרך העדיפה בהתאם להעדפתכם ובהתאם להמלצת הרופא המומחה.

מהן ההכנות לקראת שאיבת שומן בירכיים

יש ציין כי ההכנות לקראת שאיבת שומן ירכיים אינן דורשות הרבה מהמטופל.

על המטופל לצום 6 שעות בצום הכולל  איסור על כל סוג של אוכל ושתייה. בנוסף, המקלחת שמתבצעת טרם שאיבת השומן צריכה להיות יסודית יותר מהרגיל, בעיקר בירכיים שם הרופא יבצע את שאיבת השומן. כשבועיים לפני הניתוח אסור לעשן ולשתות אלכוהול, אין לקחת ויטמינים ותרופות מסוג מדללי דם כמו אספירין. כמובן שהרופא יסביר לעומק את ההכנת והאיסורים טרם הניתוח.

כיצד נראית ההחלמה משאיבת שומן בירכיים

בדרך כלל לאחר שאיבת שומן ירכיים תוכלו ללכת הביתה עוד באותו היום. במהלך השבוע שלאחר שאיבת שומן בירכיים הירכיים לא נראות כרכיל. ראשית, יופיעו עליהם סימנים כחולים. שנית, האזורים מהם נשאב השומן יהיו בצקתיים ונפוחים. לעיתים קרובות יש כאב יחסית מתון וניתן לקחת תרופות נוגדות כאבים כמו אקמול.

לאור הנפח הרופא בדרך כלל ימליץ על חבישת לחץ של האזור המנותח. בנוסף, לא ניתן יהיה לעשות פעילות גופנית עד לחודש לאחר הניתוח. לאחר מספר שבועות תתחילו לראות את תוצאות שאיבת השומן, ולאחר כשלושה חודשים תיראה התוצאה הסופית

מתלבטים לגבי ניתוח?

כדי לדעת איזה ניתוח מתאים לכם, מלאו את השאלון ותקבלו ייעוץ מקצועי ללא עלות!

מאמרים קשורים

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם ממש בקרוב