שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שאיבת שומן מהסנטר

שאיבת שומן מהסנטר

תוכן עניינים

חשוב לדעת לפני שמתחילים – מי לא יכול לעבור שאיבת שומן בסנטר

לא כל אחד יכול לעבור שאיבת שומן. ראשית, אנשים בעודף משקל משמעותי לא יכולים לעבור שאיבת שומן. שאיבת שומן בסנטר היא מאד ממוקדת, ולכן, אנשים עם עודף משקל משמעותי לא יוכלו לעבור אותה, זאת משום שכמות השומן שתישאב גדולה מדי, ואין לשאוב כמויות גדולות של שומן. יש לזכור כי שאיבת שומן אינה פתרון קסם והפתרון הראשוני הוא אורח חיים בריא.

שנית, לצורך שאיבת השומן יש צורך בעור שעדיין יכול להימתח. בדרך כלל העור מאבד מהאלסטיות שלו בגיל מסוים, הגיל הממוצע זה 40. אולם אין זה אומר שלאחר גיל 40 בוודאות לא תוכלו לבצע שאיבת שומן בסנטר. עליכם להתייעץ עם רופא המתמחה בשאיבת שומן מהסנטר, וייתכן שהעור שלכם אלסטי דיו לצורך שאיבת שומן מהסנטר.

האם יש לבצע הכנות לקראת ניתוח שאיבת שומן מהסנטר

שאיבת שומן מהסנטר לא דורשת הכנות שאמורות לגזול יותר מדי זמן או אנרגיה מחייכם. על המטופל לצום 6 שעות טרם הניתוח בצום הכולל אוכל ושתייה. בנוסף, על המטופל לבצע מקלחת יסודית מאד לפני שאיבת השומן, בעיקר בסנטר שם הרופא יבצע את שאיבת השומן. כשבועיים לפני הניתוח אסור לעשן ולשתות אלכוהול, אין לקחת ויטמינים מתרופות מסוג מדללי דם כמו אספירין.

כיצד מתבצע הניתוח

במהלך שאיבת שומן מהסנטר הרופא המנתח משרטט ראשית על הסנטר את המקום המדויק ממנו ישאב השומן. הרופא יקפיד על סימטריות כדי לא לעוות את מראה הסנטר העתידי. השרטוט נעשה בעמידה, זאת משום שבשכיבה לעיתים מראה הסנטר שונה.

לאחר מכן מרדימים בצורה מקומית את האזור ממנו יישאב השומן, הסנטר. הרופא מחדיר צינוריות דקות אל החתכים שנעשו בסנטר, והצינוריות דואגות שהשומן יישאב. השומן נאסף אל כלים שקופים כך שהרופא יכול לפקח על ההליך ועל הכמויות.

בניתוח זה אין לשאוב יותר מדי שומן בבת אחת. במידה ומטופל רוצה לשאוב יותר שומן, הרופא בדרך כלל יחלק את ההליך לשניים עד שלושה מפגשים, ויחכה בין מפגש למפגש מספר חודשים. זמן הניתוח עומד על בין שעה לשעתיים, זאת בהתאם לכמות השומן שנשאבת. יש לזכור כי שאיבת שומן מהסנטר בדרך כלל לא דורשת זמן רב כי כמות השומן בסנטר קטנה יותר.

האם ישנם סיבוכים בשאיבת שומן מהסנטר

ראשית, רמת הסיכוי תלויה בכמות השומן שנשאב, כך שבדרך כלל הסיכונים שמפורטים כעת לא יחולו על שאיבת שומן בסנטר שממנו נשאבת כמות קטנה. הסיכון הגדול ביותר משאיבת שומן הוא ירידה בכמות ההמוגלובין שיש בגוף, הפתרון פשוט ודורש נטילת כדורי ברזל.

סיכון נוסף של ניתוח שאיבת שומן בבטן הוא ערעור מאזן הנוזלים, זאת משום שעם השומן נשאבים מים. אולם, מאחר שכיום נשאב פחות שומן בכל טיפול, הסיכון לא משמעותי בעיקר לא בשאיבת שומן מהסנטר.

לעיתים לאחר שאיבת השומן המקום המנוח יהיה חסר תחושה ולעיתים יהיה בעל רגישות יתר. אולם, שתי התופעות בדרך כלל חולפות אחרי שבוע משאיבת השומן ולכן לא אמורות להדאיג אתכם. במידה ותופעות הלוואי לא חולפות עליכם לפנות לרופא שביצע את שאיבת השומן מהסנטר.

מתלבטים לגבי ניתוח?

כדי לדעת איזה ניתוח מתאים לכם, מלאו את השאלון ותקבלו ייעוץ מקצועי ללא עלות!

מאמרים קשורים

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם ממש בקרוב